Nasze Wnętrza

„Zaznaj spokoju, wypoczynku i kameralnej atmosfery na Bliskich Mazurach nad Jeziorakiem"

Na bliskich Mazurach, w klimacie nadmorskiej willi amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża, gdzie stonowane barwy i naturalne materiały komponują się z eleganckim wyposażeniem, autorską sztuką oraz dbałością o detale

 

Siedem komfortowych apartamentów z dużym dostępem światła naturalnego i świeżego powietrza, z łóżkiem kontynentalnym i wezgłowiem, zapewniającym najwyższy komfort spania i wygodę w ciągu dnia, z praktycznymi aneksami kuchennymi i monitorowanym parkingiem

 

Bezpieczne łazienki i dodatkowe wyposażenie minimalizują ryzyko uderzenia, czy upadku, zapewniając najwyższy poziom higieny

 

Własna, zewnętrzna tężnia solankowa oraz winda i oranżeria z panoramicznym widokiem na Jeziorak

 

Apartamenty Małego Sopotu zaprojektowane zostały tak, aby dać Gościom poczucie komfortu, bezpieczeństwa i intymności. Widok z większości dużych okien roztacza się na taflę Jezioraka. Wszystkie posiadają aneksy kuchenne, specjalnie zaoblone kształty mebli, ogrzewanie podłogowe, przenośne klimatyzatory,  autonomiczną rekuperację oraz dostęp WiFi do ultraszybkiego światłowodowego Internetu (1 Gb/s). Jeśli chcesz popracować zdalnie masz do dyspozycji biurko z wygodnym fotelem, ładowarką USB i możliwością drukowania w recepcji.

Pochwyty dla zwiększenia bezpieczeństwa, wygodne siedzisko pod prysznicem i wanna wolnostojąca napełniana przez przelew minimalizują ryzyko uderzenia, czy upadku. Dodatkowo łazienki wyposażyliśmy w bezkołnierzowe misy WC i elektroniczne bidety, zapewniające najwyższy poziom higieny. Całość łazienek dopełniają okna, przeszklenia i przyjemne oświetlenie.

Aprtamenty wyposażyliśmy w wygodne, długie poduchy typu C, dodatkowe jaśki i wałki ortopedyczne. Tekstylia mają antyalergiczne wypełnienie, a poszwy uszyte są z prozdrowotnego lnu.

Oprócz pełnych wygód apartamentów przygotowaliśmy dla naszych Gości oranżerię z wyjściem na górny taras, z kominkiem, pufami, dostępnym 24h automatycznym ekspresem, bezkofeinową kawą i selekcją aromatycznych herbat, jak również zieloną strefę zewnętrzną z tężnią, altanami i leżakami.

Do oranżerii i apartamentów można wygodnie dotrzeć przestronną windą dostosowaną do wymagań osób niepełnosprawnych.

Mały Sopot Boutique & Fèminin® powstał w historycznej części Iławy, nazywanej dawniej Kleinzoppot, w kameralnym miejscu z bezpośrednim dostępem do Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce (27,5 km). Dawniej w tej części miasta znajdował się hotel stylizowany na sopocki Grand Hotel a na funkcjonującą do dzisiaj plażę przywożono nadmorski piasek z kurortu Zoppot. Poprzez naszą markę przywracamy cząstkę tej historycznej pamięci.

Łączymy we wnętrzach elegancję, przyjazność i artyzm. Ten ostatni towarzyszy nam w sposób autorski. Wewnątrz znajduje się mural gdańskiej artystki Niny Sobczak (Lusso Art Atelier).

Inspiracją Artystki do stworzenia muralu Kobiety Muszli był słynny obraz Narodziny Wenus włoskiego mistrza Sandro Botticelliego z XV wieku, któremu nadaje Ona nową, kobiecą perspektywę na miarę sztuki nowoczesnej XXI wieku.

Nina Sobczak jest również projektantką oryginalnej, hamptonowej elewacji budynku, w którym mieści się nasz Mały Sopot.

 

We wnętrzach spotkacie także akwarele i obrazy z serii "Falowanie" iławskiego artysty Bogdana Wojtka „Bartka” Bartkowskiego.

Zmienne, tajemnicze, nieoczywiste, pełne prostych kształtów a chwilę później krzywizn, obłych elementów. Akwarele dopełniają nasze wnętrza, cieszą oko delikatnością i miękkimi barwami, dając Gościom poczucie harmonii. Wszystko współgra z przedstawianymi wizjami Świata natury, który to Artysta oddaje przez uniwersalną metaforę falowania.

BWB Bartkowski jest jednocześnie autorem minimalistycznego, modernistycznego logo Małego Sopotu, inspirowanego twórczością wybitnego polskiego autora znaków graficznych i plakatów Karola Śliwki.